Mərkəzin rəhbəri: f.e.d., prof. R.M.RzayevÜnvan: UNEC-in II tədris korpusu |
Kompozit materiallar Elmi Tədqiqat Mərkəzi Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Elmi Şurasının 28 fevral 2019-cu il tarixli iclasının 164 №-li Qərarı və UNEC rektorunun 29 mart 2019-cu il tarixli 188/3/2019 №-li əmrinə əsasən yaranmışdır.
UNEC rektorunun 22 iyul 2019-cu il tarixli 564/3/2019 №-li əmrinə əsasən mərkəzə ictimai əsaslarla rəhbərlik “Fizika və kimya” kafedrasının müdiri f.e.d., prof. R.M.Rzayevə həvalə edilmişdir.
yüksək ixtisaslı mütəxəssislər hazırlanmasında iştirak etmək, fundamental, tətbiqi və axtarış elmi-tədqiqat işləri aparmqa, professor-müəllim heyətini, doktorantları və ali təhsil müəssisəsi tələbələrini elmi-tədqiqat işlərinə geniş cəlb etmək
– nəzdində fəaliyyət göstərdiyi ali təhsil müəssisəsinin müvafiq fakültə və ya kafedrası arasında tədrislə bağlı sıx əlaqə yaradılması;
– təsdiq edilmiş istiqamətlər üzrə fundamental, tətbiqi və axtarış tədqiqatlarının aparılması;
– ali təhsil müəssisəsinin bölmələrinə, müəssisələrə və xalq təsərrüfatının başqa təşkilatlarına laboratoriyada yerinə yetirilmiş tədqiqatların əsasında yeni metod və texnologiyanın, cihaz və materialların və s. yaradılmasında və mənimsənilməsində köməklik edilməsi.
TM rəhbəri: “Fizika və kimya” kafedrasının müdiri f.e.d., prof. R.M.Rzayev
1. f.e.d. Babayeva Rəna Fikrət qızı – Fizika və kimya kafedrasının professoru
2. f.ü..f.d. Əhmədova Arzu Musa qızı – Fizika və kimya kafedrasının dosenti
3. f.e.d. Cəfərov Maarif Əli oğlu – BDU-nun “Yarımkeçiricilər fizikası” kafedrasının professoru
7. f.ü.f.d. Nağıyev Tural Qulu oğlu – AMEA Fizika İnstitutunun “Yarımkeçiricilərdə tarazlıqda olmayan elektron prosesləri” laboratoriyasının böyük elmi işçisi
8. f .e.d., dosent İbrahimov Tahir Cümşüd oğlu – AMEA Fizika İnstitutunun aparıcı elmi işçisi
9. Phd. Hüseynov Elçin Məmmədəli oğlu – AMEA Radiasiya Problemləri İnstitutu, Milli Nüvə Tədqiqatları Mərkəzi, şöbə müdiri
10. f.e.d. Cabarov Sakin Həmid oğlu — AMEA Fizika İnstitutu, dosent
Polimer kompozit sistemlər əsaında praktiki tətbiq imkanlı perspektivli materialların yaradılmasının fiziki-kimyəvi əsaslarının işlənməsi.

Head of the centre: Doctor of phys.scien., prof. R.M. RzayevAddress: II academic bulding of UNEC |
SCIENTIFIC RESEARCH CENTER FOR COMPOSITION MATERIALS was established in accordance with the Decision No. 164 of the Academic Council of Azerbaijan State University of Economics on February 28, 2019, by the Order of the rector of UNEC 188/3/2019 dated March 29, 2019.
According to the Order of the Rector of UNEC No. 564/3/2019 dated July 22, 2019 the head of the department of “Physics and chemistry” Doctor of phys.scien., prof. R.M. Rzayev was entrusted with the leadership of the Centre on public basis.
PURPOSE:
Participation in the preparation of highly qualified specialists, conducting fundamental, applied and exploratory research activities, involvement of the academic staff, doctoral students and university students in research activities
OBJECTIVES:
– to establish close links on education between the relevant faculty or department of the university in which they operate;
OUR PROGRAMS AND PROJECTS
Development of physical and chemical bases of creation of promising materials with practical application.