Ünvan: UNEC-in II tədris korpusu
Unec Sığorta Məktəbi  Azərbaycan Dövlət İqtisad  Universitetinin Elmi Şurasının 29 iyun 2018-ci il tarixli iclasının  160 №-li Qərarı və UNEC rektorunun 587/3/2018 №-li əmrinə əsasən yaranmışdır.
UNEC rektorunun 837/3/201№-li  əmrinə əsasən mərkəzə ictimai əsaslarla rəhbərlik h.f.d. Abbasbəyli Mustafa Aslan oğluna həvalə edilmişdir.
• İqtisadi və sosial elmlər üzrə elmi tədqiqatlar aparmaq, tədqiqat nəticəsində ortaya çıxan problem, təklif və tövsiyələri elmi mühit, cəmiyyət, dövlət və özəl sektor qurumları ilə bu və digər formada bölüşmək;
• Tədqiqatların aparılmasını təşviq etmək və bu sahədə qarşıya çıxan problemlərin həlli istiqamətində təkliflər vermək
“Postpandemiya dönəmində məşğulluq siyasəti: təcrübə, islahatlar və perspektivlər” (22.05.2020)
– Elmi tədqiqat işləri və layihələri həyata keçirmək;
– Beynəlxalq və milli konfranslar, simpoziumlar, seminarlar, dəyirmi masalar, təlimlər təşkil etmək;
– Müxtəlif dillərdə nəşrlər hazırlayıb çap etdirmək;
–  Hesabatlar, kitabçalar, tədqiqat sənədləri, məqalələr, bülletenlər, kitablar və s. hazırlamaq;
– Ölkə daxilində və xaricdə yerləşən tədqiqat mərkəzləri, institutlar, universitetlər və özəl sektor təmsilçiləri ilə əməkdaşlıq etmək;
–  Fəaliyyət istiqamətləri üzrə daxil olan müraciətlərə və sorğulara qanunvericiliyə uyğun olaraq baxılmasını təmin etmək ;
– Səlahiyyətləri çərçivəsində universitetin inkişaf konsepsiyasının həyata keçirilməsini təmin etmək;
–  Məktəbin iş planını və fəaliyyəti ilə bağlı hesabatlar hazırlamaq;
– Məktəb tərəfindən fəaliyyət prosesində qanunvericiliyə uyğun olaraq xidməti məlumatların qorunmasını təmin etmək;
Məktəbin rəhbəri – h.f.d. Abbasbəyli Mustafa Aslan oğlu, UNEC İqtisadiyyat və idarəetmə kafedrasının müəllimi, Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi yanında Dövlət Məşğulluq Xidmətinin rəisi
– Həsənov Orxan Qara oğlu –  “AVAND Sığorta brokeri” şirkətinin Direktorlar Şurasının sədri
– Bayramlı Kamil Mirzə oğlu – AR Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi Sosial təminat siyasəti şöbəsinin məsləhətçisi

Руководитель центра:Адрес: II учебный корпус UNEC
Школа страхования UNEC создана решением заседания Ученого совета Азербайджанского государственного экономического университета от 29 июня 2018 года № 160 и в соответствии с приказом ректора UNEC № 587/3/2018.
В соответствии с приказом ректора UNEC № 837/3/201 руководство центром на общественных началах поручается д.ф.юрид. Аббасбейли Мустафе Аслан оглы.
– Осуществлять научно-исследовательские работы и проекты;
– Организовывать международные и национальные конференции, симпозиумы, семинары, круглые столы, тренинги;
– Подготовить и издать публикации на разных языках;
– Подготовить отчеты, буклеты, исследовательские работы, статьи, бюллетени, книги и др.;
– Сотрудничать с представителями исследовательских центров, институтов, университетов и частных секторов, находящихся в стране и за рубежом;
– Обеспечить рассмотрение обращений и опросов в направлении деятельности в соответствии законодательством;
– В рамках полномочий обеспечить осуществление концепции развития университета;
– Подготовить отчеты в связи с планом работы и деятельностью лаборатории;
– В процессе деятельности со стороны лаборатории обеспечить сохранение служебной информации в соответствии с законодательством;
Согласно направлению деятельности выполнить другие обязанности, предусмотренные в законодательстве.
Руководитель школы – д.ф.юрид. Аббасбейли Мустафа Аслан оглы, преподаватель кафедры Экономики и управления UNEC, начальник Государственной службы занятости при Министерстве труда и социальной защиты населения
– Гасанов Орхан Гара оглы – председатель совета директоров компании “AVAND Sığorta brokeri”
– Байрамлы Кямиль Мирза оглы – консультант отдела Политики социального обеспечения Министерства труда и социальной защиты населения АР