Mərkəzin rəhbəri: i.f.d., b/m. Oqtay Qulu oğlu QuliyevÜnvan: UNEC-in I tədris korpusu |
Türk Dünyası İqtisadi Araşdırmalar Mərkəzi Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Elmi Şurasının 21 may 2018-ci il tarixli iclasının 159 №-li Qərarı və UNEC rektorunun 448/3/2018 №-li əmrinə əsasən yaranmışdır.
UNEC rektorunun 363/3/2019 №-li əmrinə əsasən mərkəzə ictimai əsaslarla rəhbərlik UNEC İqtisadiyyat və işlətmə kafedrasının dosenti, i.f.d. Quliyev Oqtay Qulu oğluna həvalə edilmişdir.
İqtisadi və sosial-iqtisadi tədqiqatların aparılmasını və elmi tədqiqat işlərində empirik metodlardan istifadə olunmasını təşviq edəcək, professor-müəllim heyətinə və tələbələrə keyfiyyətli elmi tədqiqatların aparılması və beynəlxalq bazalara çıxış imkanları ilə bağlı dəstək olacaq, yerli və beynəlxalq əməkdaşlıq çərçivəsində elmi-tədqiqat layihələrini həyata keçirəcəyik
TM rəhbəri – i.f.d. Quliyev Oqtay Qulu oğlu
– Akbulaev Nurkhodzha – UNEC «İqtisadiyyat və işlətmə» kafedrasının müəllimi;
– Quliyev Həsrəddin Fəxrəddin oğlu – UNEC «İqtisadiyyat və işlətmə» kafedrasının müəllimi;
– Əkbərov Şahin Şükür oğlu – UNEC «İqtisadiyyat və işlətmə» kafedrasının müəllimi
“Data analitikasında faktor və klaster analizinin tətbiqi” mövzusunda seminar keçirilib (12.10.2021)
Klassifikasiya problemlərində statistik modellərin istifadə olunması barədə seminar keçirilib (19.04.2021)
UNEC-də Qarabağın azad edilməsinin Türk Dünyasına iqtisadi təsiri müzakirə olunub (20.11.2020)
VİDEO
“Qlobal iqtisadiyyatın yeni lokomotivi: Türk Dünyasında elektron ticarət problemləri və perspektivləri” (16.05.2020)

Руководитель центра: д.ф.э., ст.пр.Гулиев Октай ГулуАдрес: I учебный корпус UNEC |
Центр экономических исследований Тюркского мира был создан по Решению Ученого совета Азербайджанского государственного экономического университета от 21 мая 2018 года № 159 и на основе приказа ректора UNEC № 448/3/2018.
В соответствии с приказом ректора UNEC № 363/3/2019 руководство центром на общественных началах было поручено доценту кафедры Экономики и управления UNEC, д.ф.э. Гулиеву Октаю Гулу оглы.
НАША ЦЕЛЬ
Поощрять проведение экономических и социально-экономических исследований и использование эмпирических методов в научно-исследовательских работах, оказывать поддержку в проведении качественных научных исследований профессорско-преподавательскому составу и студентам и для выхода на международные базы, в рамках местного и международного сотрудничества осуществлять научно-исследовательские проекты.