13 SENTYABR 2017 | VIEWS:
UNEC-in Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzinə (BMDM) 2017/18-ci tədris ili üçün magistr qəbulu uğurla başa çatıb.
UNEC-də magistratura təhsilinin səmərəli və beynəlxalq standartlar səviyyəsində aparılması üçün yaradılan BMDM-də plan yerlərinin 99 faizinə magistr qəbulu həyata keçirilib. Sevindirici haldır ki, qəbul olunan magistrlərin 95.6 faizi ilk turda UNEC-i seçiblər. Daha bir qürurverici məqam isə 2017/18-tədris ili üzrə Azərbaycan Respublikasının ali təhsil müəssisələrinin magistratura pilləsinə keçirilən qəbul imtahanlarında ölkə üzrə ən yüksək balı toplayan ilk üçlüyün məhz UNEC-in təhsil imkanlarından yararlanmaq istəyidir. Respublika birincisi Yaşar Nəsibov, respublika ikincisi Cavid Əliyev və respublika üçüncüsü Turqay Şirinbəyli mərkəzin təklif etdiyi ikili diplom, mübadilə proqramları, xarici və yerli şirkətlərdə təcrübə, xarici ölkələrdə yay və qış məktəblərində fəal iştirak imkanlarını nəzərə alaraq BMDM-də magistr təhsili almağa qərar veridiklərini bildiriblər.
Qeyd edək ki, BMDM-də tədris 11 ixtisas 39 ixtisaslaşma üzrə Azərbaycan, ingilis, rus və türk dillərində həyata keçirilir. BMDM-i ali təhsilin magistratura pilləsi üzrə yeni təhsil standartlarının modernləşdirilməsinin təşəbbüskarı olmaqla yanaşı, bu standartlarla ölkəmizdə fəaliyyət göstərən ilk mərkəzdir.

Первичный адрес новых стандартов образования в магистратуре: UNEC
Успешно завершился прием магистров в Международный центр магистратуры и докторантуры UNEC (МЦМД) за 2017/18 учебный год.
Для проведения плодотворного и на уровне международных стандартов магистерского образования в UNEC прием магистров в МЦМД осуществлен на 99 процентов плановых мест.   Отрадно, что 95.6 магистров на первом туре выбрали UNEC. Еще более отрадным фактом является то, что на вступительных экзаменах на ступень магистратуры в высшие  учебные заведения Азербайджанской Республики за 2017/18 учебный год первая тройка, набравшая наиболее высокие баллы, проявила желание воспользоваться возможностями образования UNEC. Первый, среди набравших наибольшее количество баллов в республике Яшар Насибов, второй – Джавид Алиев и третий – Тургай Ширинбейли отметили, что  учитывая возможности получения двойного  диплома, программы обмена, практику с зарубежными  отечественными компаниями,  возможности участия в летней и зимней школах в зарубежных странах, приняли решение получить магистерское образование в МЦМД.
Следует отметить, что в МЦМД обучение осуществляется по 39 специализациям 11 специальностей на азербайджанском, английском, русском и турецком языках. МЦМД являясь инициатором моделирования новых образовательных стандартов, является первичным центром, функционирующим  в стране по этим стандартам.