UNEC-də əcnəbi tələbələrlə görüş keçirilib
Prorektor UNEC-də əcnəbi tələbələr üçün yaradılan şəraitdən söz açıb. UNEC-in təhsil imkanları, beynəlxalq əlaqələri və həyata keçirdiyi layihələr barədə onlara ətraflı məlumat verib. Həmçinin əcnəbi tələbələrin təhsili və ehtiyacları ilə yaxından maraqlanıb. UNEC-də əcnəbi tələbə klubunun fəaliyyət göstərdiyini diqqətə çatdıran N.Muradlı, tələbələrə universitetin ictimai və sosial həyatında fəal olmağı tövsiyə edib.
Qeyd edək ki, 2021/2022-ci tədris ilində UNEC-ə ABŞ, Rusiya, Şri Lanka, Türkiyə, Gürcüstan, Ukrayna, Türkmənistan, Antiqua və Barbuda, Bəhreyn, Əfqanıstan, İran, Liviya, Özbəkistan, Pakistan, Qazaxıstandan 87 əcnəbi tələbə qəbul olub. Onlardan 78 nəfəri bakalavriat, 9 nəfəri isə magistratura üzrə təhsil alır. Ümümilikdə isə hazırda UNEC-də 319 əcnəbi tələbə təhsil alır. Təhsil qrantı və dövlət proqramları çərçivəsində UNEC-də təhsil alan əcnəbilərin sayı 15 nəfərdir.

В UNEC состоялась встреча с иностранными студентами
Проректор по международным отношениям  и программам UNEC Неман Мурадлы встретился с иностранными студентами.
Проректор рассказал об условиях, созданных в UNEC для иностранных студентов. Он дал подробную информацию об образовательных возможностях, международных отношениях и реализуемых проектах UNEC. Также поинтересовался образованием и потребностями иностранных студентов. Н.Мурадлы отметил, что в UNEC действует клуб иностранных студентов, рекомендовал студентам проявлять активность в общественной и социальной жизни университета.
Следует отметить, что в  2021/2022 учебном году в UNEC поступило 87 иностранных студентов из США, России, Шри-Ланки, Турции, Грузии, Украины, Туркменистана, Антигуа и Барбуды, Бахрейна, Афганистана, Ирана, Ливии, Узбекистана, Пакистана, Казахстана. В целом  сейчас в UNEC обучаются 319 иностранных студентов. В рамках образовательного гранта и государственных программ число иностранцев, обучающихся в UNEC,  составляет 15 человек.