UNEC-də əcnəbi tələbələrlə görüş keçirilib
Prorektor UNEC-də əcnəbi tələbələr üçün yaradılan şəraitdən söz açıb. UNEC-in təhsil imkanları, beynəlxalq əlaqələri və həyata keçirdiyi layihələr barədə onlara ətraflı məlumat verib. Həmçinin əcnəbi tələbələrin təhsili və ehtiyacları ilə yaxından maraqlanıb. UNEC-də əcnəbi tələbə klubunun fəaliyyət göstərdiyini diqqətə çatdıran N.Muradlı, tələbələrə universitetin ictimai və sosial həyatında fəal olmağı tövsiyə edib.
Qeyd edək ki, 2021/2022-ci tədris ilində UNEC-ə ABŞ, Rusiya, Şri Lanka, Türkiyə, Gürcüstan, Ukrayna, Türkmənistan, Antiqua və Barbuda, Bəhreyn, Əfqanıstan, İran, Liviya, Özbəkistan, Pakistan, Qazaxıstandan 87 əcnəbi tələbə qəbul olub. Onlardan 78 nəfəri bakalavriat, 9 nəfəri isə magistratura üzrə təhsil alır. Ümümilikdə isə hazırda UNEC-də 319 əcnəbi tələbə təhsil alır. Təhsil qrantı və dövlət proqramları çərçivəsində UNEC-də təhsil alan əcnəbilərin sayı 15 nəfərdir.

A meeting with foreign students is held at UNEC
The vice-Rector for International Relations and Programs of UNEC Neman Muradli has met with foreign students.
The Vice-Rector spoke about the conditions created for foreign students at UNEC. He gave them detailed information on UNEC’s educational opportunities, international relations and projects. He got also interested in the education and needs of foreign students. Noting that there is a foreign student club at UNEC, N.Muradli advised students to be active in the social life of the university.
It should be noted that in the 2021/2022 academic years, 87 foreign students from the United States, Russia, Sri Lanka, Turkey, Georgia, Ukraine, Turkmenistan, Antigua and Barbuda, Bahrain, Afghanistan, Iran, Libya, Uzbekistan, Pakistan and Kazakhstan entered  UNEC. 78 of them are studying for bachelor’s degree and 9 for master’s degree. In total, 319 foreign students are currently studying at UNEC. The number of foreigners studying at UNEC under educational grants and state programs is 15.